Öz Ortodoksluk doktrinleri ve emanetleri

HABERLER VE OLAYLAR

 

* DUYURU *

İSTANBUL RUM PATRİĞİ ALANYA’DA

 

 

Antalya ve civar bölgede bulunan Rusça konuşan Ortodoks kardeşlerimize, İstanbul Rum Patriği I. Bartholomeos’un, 4 Aralık 2013, Çarşamba günü, saat 16:00’da Alanya Hıdrellez Dağı’nda bulunan Ayios Yeorgios (Aya Yorgi) Kilisesi’nde akşam ayinini yöneteceğini büyük bir mutlulukla duyurmaktayız.

Antalya ve bölgede bulunan tüm Ortodoks Hristiyanlar Patrik Hazretleri ve muhtelif ülkelerden ayinlere katılmak üzere geleceklerle birlikte dua etmeye davetlidirler.

Muratpasa Belediye Başkanı Sayın Suleyman Evcilmen ve seçkin mesai arkadaşları adı geçek kilisede gerçekleştirdiğimiz tüm ayinlerde eksik etmedikleri ilgilerini bu sefer de esirgemeyerek, kilisenin içinin ve de dışının temizliği ile aydınlatması ve de yolunun düzgünlüğünü sağlamıştır.

Bu vesileyle, Ayios Yeorgios Kilisesinin restorasyonu ile ilgili projelerin ilgili mercilerce onaylandığını ve üstlenicinin belirlenmesi için Belediye tarafından bir yarışma yapılacağını sevinerek bildiririz.

Akşam ayininin akabinde İstanbul Rum Patriği I. Barthomoeos, Rusça konuşan Ortodoksların dini vecibelerini yerine getirmelerindeki yardımlar ve gösterdiği dostluğa teşekkür etmek üzere Alanya Belediye Başkanı Sayın Sipahioğlu’nu makamında ziyaret edecektir.

PİSİDİA, SİDE VE ANTALYA METROPOLİTİ SOTİRİOS

 

 

 

29-11-2013 tarihinde yazéldé.

29-11-2013 tarihinde güncellenmiştir.

SAYFA BAŞINA DÖN